TAYYİP'E SORALIM;

 


 

RUS UÇAĞI YALNIZCA HAVA SAHAMIZI İHLAL ETTİĞİ İÇİN

 


 

DÜŞÜRÜLÜYOR. YUNANİSTAN 16 ADAMIZI İŞGAL ETMİŞ NEDEN

 


 

SUSUYORSUN? DÜNYA SÖMÜRÜ DÜZENİ BÖYLE Mİ İSTİYOR?

 


 

 YOKSA DÜNYA SÖMÜRÜ DÜZENİ İÇİN Mİ YAŞIYORSUN?


 

HİÇ NİHAT

buyuksu@hotmail hesabı bize ait bir hesap değildir!


BEN HAKLIYIM BEN KAZANACAĞIM! ZİBİDİLER!


BİR ARAKADAŞIM ANLATMIŞTI. KENDİSİNİN, ABİSİNİN KARISINA SARKINTILIK ETTİĞİNİ SÖYLEMİŞLER VE BU SÖYLEM TOPLUM TARAFINDAN KABUL GÖRMÜŞ. ÇOCUK HALA "BUNU YAPAN OR.SPU ÇOCUĞUDUR DİYOR!". BELKİ BAZI OYUNLAR İÇİN ALT YAPI HAZIRLIĞI OLABİLİR BU... BELKİ DE YAPILACAK PLANLARA HAKLILIK KAZANDIRMA... KİM BİLİR?

---------------------------

---------------------------

ATİLA EFENDİ; MİDEM BULANDI. IQ GÖSTERGEN, ALGILAMAN İLE TERS ORANTILI GÖRÜNÜYOR! BU DA İNSANI ZAVALLI YAPIYOR! YANİ BEYİN FONKSİYONLARIN YALNIZCA KURNAZLIK İÇİN DEVREYE GİRİYOR! BELLİ Kİ; 'DOKTOR SANA NE YERSE YESİN' DEMİŞ!


HANİ HEP SÖYLÜYORUM. HİÇ NİHAT BİR TAKIM KAĞIT PARÇALARI İLE GEZEREK KENDİSİNE GÖRE İNSANLARI BİLGİLENDİRİYORMUŞ! BUNUN BİR KUMPAS OLDUĞUNU VE DAMAT SEZAİ'NİN DE BU KUMPASIN BİR PARÇASI OLDUĞUNU DA BUGÜN İLK DEFA AÇIKLIYORUM. ANCAK DAMAT SEZAİ PERDE ARKASINDA İDİ. HİÇ NİHAT İLE DAMAT SEZAİ'NİN NEDEN BİRİBİRLERİNİ BU KADAR DESTEKLEDİĞİ ŞİMDİ DAHA İYİ ANLAŞILDI MI? ANLAYAN ANLAR, ANLAMAYAN DA ANLAMAZ! BABADAN KALAN HAKLARIMDAN OLAN NAKİT PARAMI BANA NEDEN VERMEDİKLERİ DE DAHA İYİ ANLAŞILDI MI? ŞİMDİ DE ANNEDEN GELEN NAKİT PARA HENÜZ DAHA VERİLMEDİ! BEKLEMEDEYİZ! BAKALIM ALABİLECEK MİYİZ? BİR DE SAMİ DENEN BİR VATANDAŞ VARDI, GEBERDİ GİTTİ! 

İŞTE BU ZİBİDİLER KENDİLERİNİ CENNETİN ÇOCUKLARI OLARAK GÖRÜYORLAR VE HALKA İSE CEHENNEM ZEBANİLİĞİ YAPIYORLAR! CENNET VE CEHENNEMİ BİR BAŞKA YERDE ARAMAYIN. CENNET VE CEHENNEM BİR TAKIM APTALLAR TARAFINDAN İŞTE BU BİÇİMDE ORTAYA ÇIKARILIYOR!  

 

8 NİSAN'DA YAPILAN CHP MİTİNGİNDE BİR SAHLEP-İN İÇİNE KONULAN BÜYÜ İNSANLARIN KAFASINI KARIŞTIRDI. AMAÇ BÜYÜ İLE İNSANLARA KAFA OKUTABİLMEKTİ. HADİ BÜYÜ OLMADAN KAFA OKUYUN! İŞİN ASLI BÜYÜ OLMADAN KAFA OKUYABİLMEK! ENSEDEN KAFA DAHA İYİ OKUNABİLİNİYORMUŞ YOK YÜZÜNE BAKARAK KAFA OKUNACAKMIŞ! HOCA YAPTIĞI BÜYÜ İLE İNSANLARI İSTEDİĞİ YERE GETİRİYOR! İŞTE İNSANLAR BU KADAR ZAVALLI! O BÜYÜYÜ BARDAĞIN İÇİNE KOYAN KİŞİ ONUN BÜYÜ OLDUĞUNU BİLMİYOR MU? İNSANLARI YANLIŞA DÜŞÜRECEĞİNİ BİLMİYOR MU? BİLİYOR! AMAÇ BİRİLERİNE YALAKALIK YAPMAK! İNSANLARIN ARASINI SOĞUTMAK! İSİM VEREYİM Mİ? BU POKU YİYEN BİR GAZETECİ! HİÇ NİHAT'IN İTİ DİYE BİLİNİR! HEM BU POKU YİYOR HEM DE HİÇ BİR ŞEYDEN HABERİ YOKMUŞ GİBİ DAVRANIYOR! TÜRKİYE NE HALLERE GELDİ. FATİH İSTANBUL'U FETH EDERKEN AYASOFYA'DA PAPAZLAR "MELEKLER DİŞİ Mİ? ERKEK Mİ?" TARTIŞMASINI YAPIYORLARMIŞ! VAY KAFAYI ENSEDEN OKUYACAKSIN, VAY YÜZÜNE BAKARAK OKUYACAKSIN DİYENLER İLE BU PAPAZLARDAN HİÇBİR FARKLARI YOK! 

---------------------------

 

---------------------------

ATİLA EFENDİ'NİN YAPTIĞI YANLIŞI BİR BAŞKASI MI ÜSTLENMİŞ?! ANORMAL BİR DURUM YOK. CENNETİN ÇOCUKLARI SÜREKLİ HAKLI ÇIKMALILAR! YOKSA BENİM GİBİ ONLARI HİÇ KİMSE KAİLE ALMAYACAKLARDIR! BEN HİÇ BİR ZAMAN ONLARI KAİLE ALMIYORUM ZATEN! 

10 GÜN SONRA BİR ŞEY DAHA YAZACAĞIM! 

NE FATMA HACİOĞLU NE DE DAMAT SEZAİ BENİM ADIMA HİÇ KİMSEDEN RİCACI OLMA HAKKINA SAHİP DEĞİLLERDİR! ÜSTELİK BENİM BİLGİM OLMADAN! BENİMLE İLGİLİ İŞLERDE ÖZELLİKLE DEVREYE GİRERLER Kİ O İŞİ BOZABİLSİNLER! HER NEYSE BEN HEP SÖYLÜYORUM!

 

BEN HAKLIYIM BEN KAZANACAĞIM! 

BU ZİBİDİLER BENİMLE İLGİLİ HER KONUDA NEDEN DEVREYE GİRERLER? ÇÜNKÜ G.TLERİNDEN KORKUYORLAR! TEKRAR YAZIYORUM;

BEN HAKLIYIM, BEN KAZANACAĞIM!

 

HİÇ NİHAT BİR TAKIM KAĞIT PARÇALARI İLE DOLAŞIYORMUŞ!  İÇERİĞİNİ BİLİYORUM UMURUMDA DEĞİL! ÇÜNKÜ BU BİR KUMPAS! GÜNÜ GELDİĞİNDE O KAĞIT PARÇALARI RULO YAPILACAK BİR TARAFINA KONULACAKTIR! İŞTE BU YÜZDENDİR Kİ YANİ GÜNÜ GELDİĞİNDE O KAĞIT PARÇALARI RULO YAPILIP BİR TARAFLARINA KONULACAĞI İÇİN HER YERDE PEŞİMDEN GEZMEK ZORUNDALAR! 

BUGÜN BELKİ ONLARIN GÜNÜ AMA YARINLAR BENİM OLACAK!

--------------------------

HİÇ NİHAT'I ARTIK KAALE ALMIYORUM DEMİŞTİM! İZMİR'DE BİR EKÜRİSİ VAR! ATİLA EFENDİ! ATİLA EFENDİ'YE DİYORUM Kİ; BEN ARABAMA OROSPU ALMAM! AMA BENİM KIZ ARKADAŞLARIM ARABAMA BİNER! AMA ONLAR İÇİN TEK KELİME EDENİN ANASINI, AVRADINI, KIZINI, KIZKARDEŞİNİ, GELİNİNİ... BURGULAYA BURGULAYA BÜKERİM! ARABASINA OROSPU ALANLAR KENDİLERİ DÜŞÜNSÜNLER! ONLARA PEZEVENK DERLER. DİLİN KEMİĞİ VAR MI?! DİLİNİ TUTAMIYOSUN ATİLA EFENDİ! HADDİNİ BİLMEYENE HADDİNİ BİLDİRİRLER! KİMLİĞİN HER NE OLURSA OLSUN ERKEK OROSPULUĞUNUN ALEMİ YOK! YÜZÜME KARŞI KONUŞAMIYORSAN, SENİN KİMLİĞİNE YAZIK! ADAM OLAN ADAM İNSANIN YÜZÜNE KONUŞUR! İZMİR'E İŞ GÖRÜŞMESİ YAPMAYA GİTTİM! İZMİR SENDEN Mİ SORULUYOR? NERENE  BATTIM? O BODRUM'DAKİ İTİN VAR YA SENİ ÇOK BÜYÜK YANLIŞA DÜŞÜRDÜ! AMA SENİN KİMLİĞİNDE OLAN BİRİ BU TÜR YANLIŞLARA DÜŞMEMELİ! EĞER DÜŞÜYORSA HEMEN BULUNDUĞU KONUMU BIRAKMALI! ÇÜNKÜ BAŞKALARINA DA AYNI YANLIŞI YAPABİLİRSİN! O KONUM İNSANLARA ÖRNEK OLUNACAK BİR KONUM! BUNU BİR DEĞERLENDİR! BAK ATİLA EFENDİ HALA SANA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞLIYORUM FARKINDAYSAN!

HERKES BURNUNDAN NEZLE OLUR, SEN VE SENİN GİBİLER AĞIZ NEZLESİ OLMUŞSUNUZ! BİR TÜRLÜ AĞIZ İFRAZATINIZI OLMASI GEREKEN BİÇİMDE ATAMIYORSUNUZ!

YALAN MI SÖYLÜYOR MUŞUM? BAŞKA SÖYLEYECEK HİÇBİR SÖZÜNÜZ YOK ÇÜNKÜ...  DEVLETİN SEÇTİKLERİ KİŞİLER BU KADAR AŞAĞILIK ÇIKARLAR İSE MİLLET İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ KOŞULLARI YAŞAMAK ZORUNDA KALIR! AMA ONLAR CENNETİN ÇOCUKLARI OLDUĞU İÇİN, HALK FAKRU ZARURET İÇİNDE KALMIŞ OLSA BİLE ONLAR ŞAŞALI YAŞAMLARINA DEVAM EDER! BUNLARIN HALA ATATÜRK İSMİNİ AĞIZLARINA ALMALARINA ŞAŞIRIYORUM! ASLINDA ŞAŞIRMAMAM GEREKİR! ÇÜNKÜ BUNLAR ÜLKENİN EN AŞAĞILIK YARATIKLARI...

ÖNYARGILARLA SİRAYET ETMENİN SONUÇLARI BÖYLE BİR ŞEY OLSA GEREK!

-------------------------

                


HİÇ NİHAT'I ARTIK KAİLE ALMIYORUM! BUNUN ARDINDAN KONUŞTURMAK İÇİN İYİ BİR DEDİKODU BOMBARDIMANI GELECEKTİR AMA NAFİLE... ZAVALLI


HİÇ NİHAT'IN DA DAHİL OLDUĞU ZİBİDİ TAKIMININ YAPMIŞ OLDUĞU DEDİKODULAR SONUCUNDA HİÇ KİMSE İLE PAPAZ OLMAYACAĞIM. PAPAZ OLMAK İSTEYENİN KENDİ SORUNUDUR! ÇÜNKÜ BEN DEDİKODU YAPMAM! DEDİKODU YAPMAK ACİZLİKTİR! 

BEN BİR YERE GİDECEKSEM KENDİ ALMIŞ OLDUĞUM KARAR İLE GİDERİM YA DA GİTMEM! YANİ KARARLARIMI KENDİM ALIRIM! ZİBİDİ TAKIMI!           İNSANIN ŞİRAZESİ BİR KERE BOZULMAYAGÖRSÜN! UTANMAZ ADAM OLUP ÇIKIYOR! AVENELERİ DE ŞAKŞAKÇILIĞI OYNUYOR! ZAVALLILAR!

VE AVENELERİ

BİSEKSÜEL HİÇ NİHAT VE TARİKATINA CEVAP VERMEYECEĞİM! YALNIZCA KARISINI VE KIZINI GÖNDERSİN... SONRA DA YALDIZLI YALDIZLI DOLAŞSIN!

 

Bir yerlere büyüler gönderen zibidiler en aşağılık insanlardır, HİÇ NİHAT! Ne pok yersen ye o büyüler senin bi tarafında patlayacak! 

Artık çıkış noktan kalmadığı için bütün umutların büyülere bağlı! Aşağılık! 

Eğer insanlar GİZLİ İLİMLER Kitaplarını araştırıp bulup okurlar ise ne demek istediğimi daha iyi algılayabileceklerdir. Yakında kafayı tırlatabilir Hiç Nihat...

Bolu'dan, Bodrum'a büyü gönderilir mi? Hiç Nihat gönderir! Başka çıkarı yok! Mesela; çayına, çorbasına, kahvaltısına... bu büyüler karıştırılabilinir. Adı üzerinde büyü. Amaç sonuç almak! Para hokkabaz gibidir. Bazılarının ŞİRAZESİNİ bozar! 

Şimdi söyleyeceği tek bir şey var! 

-Yalan söylüyor diyecektir! Senin küçük beyin hücrelerinle kurmuş olduğun kumpasları yesinler, AŞAĞILIK!

Başka gönderdiği yerler daha var mı?! VAR!


 

 

Haber Arşiv
     
Site İçi Arama
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Diller

İZZET BAYSAL

İZZET BAYSAL

Örnek hayırsever İzzet Baysal’ın,

Vakfı aracılığı ile yaptırıp devlete

bağışladığı 118 eserin 2005 yılı rayiç

değeri toplamı;

167 688 951 000 000.- YTL.

167 688 951.- TL.

(Bu eserlerin hepsi kazanılan paranın vergisi ödendikten sonra yaptırılmıştır) 

İZZET BAYSAL VAKFI’NIN BUGÜNE KADAR YAPTIRDIĞI ESERLER 

EĞİTİM TESİSLERİ

1-Bolu Belediyesi Nafize Baysal Kreşi,  

2- İstanbul Sarıyer Belediyesi İzzet Baysal Kreşi,

3- Bolu İzzet Baysal Anaokulu,

4- Bolu Alpagutbey  Behiye Baysal İlkokulu (Bir ara Mahalli İdareler Meslek Lisesi olarak hizmet veren bu bina şu anda Ticaret Meslek Lisesi olarak hizmet vermektedir.),

5- Bolu Seyit Köyü Mehmet Baysal İlkokulu (Bolu izci evi olarak hizmet vermektedir.),

6- Bolu Canip İlköğretim Okulu,  

7- Bolu Atatürk İlköğretim Okulu,

8- Bolu İzzet Baysal 50. Yıl İlköğretim Okulu,  

9- Bolu Behiye Baysal İlköğretim Okulu,  

10- Bolu İzzet Baysal Çıraklık Eğitim Merkezi,

11- Bolu İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (Bil.donanımlı),

12- Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi (Donanımı ile birlikte),

13- Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu (Donanımı ile birlikte),

14- Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi Öğretmen Lojmanları (A Blok, 8 Daire),

15- Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi Öğretmen Lojmanları (B Blok, 8 Daire),

16- Bolu Mimar İzzet Baysal Anadolu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi,

17- Bolu İzzet Baysal Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi,

18- Bolu İzzet Baysal Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Yurdu ve Defile Salonu,  

19- Dr. Tevfik Atay Sağlık Eğitim Merkezi,  

20- Emine-Mehmet Baysal Eğitim ve Uygulama Okulu,

21- İzzet Baysal Merkez Anadolu Tkenik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi,  

22- Yemekhane Bloğu (Şu anda kütüphane olarak hizmet vermektedir.),

23- Canip Baysal Lisesi,  

24- Mehmet Baysal Uygulama Okulu,  

25- Ticaret Lisesi Bilgisayar laboratuarı,  

26- Çaydurt Çimento İlköğretim Okulu Bilgisayar laboratuarı,  

27- Gazipaşa İlköğretim okulu Bilgisayar laboratuarı,  

28- Sakarya İlköğretim Okulu Bilgisayar laboratuarı,  

29- Canip Baysal Lisesi Bilgisayar laboratuarı,

30- Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgisayar laboratuarı,  

31- Emine ve Mehmet baysal Uygulama Okulu Ek Binası,  

32- Bolu İzzet Baysal Otelcilik Meslek Lisesi’ne 8 derslikli prefabrike okul,

33- Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi 4 derslikli prefabrike okul,

34- Bolu Abant İlköğretim Okulu 4 derslikli prefabrike okul,  

35- Bolu Atatürk İlköğretim Okulu 8 derslikli prefabrike okul,

36- Bolu Atatürk Lisesi 4 derslikli prefabrike okul,

37- Bolu Çaydurt İlköğretim Okulu 4 derslikli prefabrike okul,

38- Bolu İzzet Baysal Endüstri Meslek Lisesi 2 derslikli prefabrike okul.

 

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

 

39- Fen-Edebiyat Fakültesi,

40- Fen-Edebiyat Fakültesi laboratuar binaları ve donanımı, bilgisayar laboratuarı ve bu laboratuarların tefrişi,

41- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Erkek Öğrenci Yurdu (800 kişilik, tefrişi ile birlikte),

42- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdu (800 kişilik, tefrişi ile birlikte),

43- Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim elemanları lojmanı (A Blok, 20 Daire),

44- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim elemanları lojmanı (B Blok, 20 Daire),  

45- Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim elemanları lojmanı (C Blok, 20 Daire),

46- Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim elemanları lojmanı (D Blok, 20 Daire),

47- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal tesisleri (114 yatak kapasiteli),

48- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Personel ve Öğrenci Yemekhaneleri 2 Blok (2000 kişilik donanımlı),

49- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Isıtma Tesisleri,

50- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bolu Meslek yüksekokulu kantin tefrişi ve bilgisayar laboratuarları,

51- Abant İzzet Baysal Üniversitesi çok amaçlı Kültür Merkezi donanımları ile birlikte (26.10.1995),

52- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kapalı Spor Tesisleri Kompleksi (Türkiye’de türünün üçüncüsü olan ve İtalyan şişirme teknolojisi ile dökülen 2 adet betonarme kubbe ve ortasında bir idare binası ile meydana gelen tesisler, tefrişi ile birlikte),

53- Bu binaların çevre tanzimi ve yolları vakıf tarafından yaptırılmıştır.

54- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlük Binası (Donanımı ile birlikte),

55- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Araştırma Görevlileri için lojman (E Blok, 20 Daire),

56- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Görevlileri için lojman (F Blok, 20 Daire),

57- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Görevlileri ile ilgili lojman (G Blok, 20 Daire),

58- Isı Merkezi Binası,

59- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Camisi,

60- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Turgut Gülez Araştırma laboratuarı,

61- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi,

62- AİBÜ Tıp Fakültesi Morfoloji Binası 2003-2004 akademik yılı açılışında hizmete girdi.

63-AİBÜ İktisadi ve İdari Bil.Fak. ve Eğitim Fakültesi Bil. laboratuarları.

64- Hayvan laboratuarı ve Isı Merkezi

 

 

SAĞLIK TESİSLERİ VE SOSYAL HİZMET TESİSLERİ

 

65- 35 adet İzzet Baysal Sağlık Evi (Bolu Merkez ve İlçe Köylerine), donatılmış olarak,

100- Bolu Merkez İlçe’ye 5 No’lu İzzet Baysal Sağlık Ocağı,

101- Bolu Refika Baysal Anasağlık Merkezi, Misafirhane ve Hemşire Eğitim merkezi,

102- Bolu İzzet Baysal Acil Servis Ünitesi (Bilahare yine Vakıf tarafından İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne dönüştürülmüştür.)

103- Bolu Mehmet Baysal hemşire Eğitim Merkezi (Donanımlı),

104- Bolu Emine Baysal Hasta Pavyonu (Donanımlı),

105- Bolu İzzet Baysal Hemodializ Ünitesi,

106- Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi  Külliyesi (200 Yataklı),

107- Bolu Devlet Hastanesi’ne Sterilizatör,

108- Bolu Baysal Camii,

109- Bolu İzzet Baysal Yaşlılar Evi ve Kız yetiştirme Yurdu,

110- Bolu İzzet Baysal Huzurevi (Donanımlı),

111- Bolu İzzet Baysal Huzurevi Lojman ve İdare Binası,

112- İstanbul İzzet Baysal Huzurevi (Donanımlı),

113- Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Sosyal Hizmet Binası (Acil Servis, İdare Binası, Kreş ve Kardiyoloji Servisi olarak kullanılmaktadır.),

114- Bolu SSK Hastanesi’ne Otoanalizatör ve 6 adet Hemodializ cihazı,

115- İstanbul Sarıyer Belediyesi İzzet Baysal Sağlık Merkezi tıbbi donanımları,

116- İzzet Baysal Hastanesi Bulvarı (Belediye eliyle),

117- İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi (Tüm donanımı ile),

118- Solmaz ve Ahmet Baysal öğretmen evi ve Eğitim Merkezi.

 

İZZET BAYSAL'dan ON ALTIN ÖĞÜT

 

1- Okumaya vakit ayır; okuma, bilginin  pınarıdır.

2- Duaya vakit ayır; dua, güç anlarda direnmenin desteğidir.

3- Gülmeye vakit ayır; gülme, ruhun müziğidir.

4- Anlaşmaya vakit ayır; anlaşma, yaşama güzel bir tad verir.

5- Düşünmeye vakit ayır; düşünce, güç için kaynaktır.

6- Sevgiye vakit ayır; sevgi, yaşamı tatlı kılan şeydir.

7- Eğlenmeye vakit ayır; eğlenme, gençliğin sırrıdır.

8- Vermeye vakit ayır; verme, günün aydınlığıdır.

9- İşini iyi yapmaya vakit ayır; iyi iş kişiyi kendine saygın yapar.

10- Teşekküre vakit ayır; teşekkür, yaşam pastasının kremasıdır...

 


GREENPEACE

   

   KUZEY KUTBU KURTULDU!

http://www.greenpeace.org/turkey/tr/İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal

http://www.isteataturk.com